Casual Giyim Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Casual Giyim Hakkında Bilinmesi Gerekenler

“Casual giyim nedir?” sorusunun cevabı, kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilir. Casual giyim, günlük hayatta tercih edilebilecek rahat ve sade kıyafetleri ifade eder. Kısaca konforlu bir giyim tarzı olarak özetlenebilir. Bol sweatshirtler, oversize tişörtler ve geniş denim pantolonlar ile eşofmanlar bu noktada sıklıkla tercih edilen parçalardır. 

Rahatlık ve spor şık bir görünüm, casual giyimin olmazsa olmazları arasında yer alır. Uğraşılmamış bir şıklık için TOMMYLIFE ürünlerine göz atabilir, birbirinden tarz ürünler arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Casual giyim için tercih ettiğiniz ürünlerin yapısının dayanıklı ve kaliteli olması son derece önemlidir. TOMMYLIFE’da yer alan casual tarz ürünler, yapım aşamasında tercih edilen üst düzey kalite kumaşlar sayesinde kullanıcılar tarafından tam not almayı başarır. 

Smart Casual Giyim  Casual Smart Giyim

Yukarıdaki görsellere tıklayarak ürünlerimize ulaşabilirsiniz.

Smart Casual Giyim 

Smart casual, günlük giyimden bir adım ötede olan ancak iş kıyafetleri kadar da resmî olmayan bir kıyafet tarzıdır. Gösterişli ve bir o kadar da rahat bir görünüm elde etmek için bu tarz bir giyimi tercih edebilirsiniz.

Blazer ya da topuklu ayakkabılar gibi şık ürünler ile bayan jeanler veya oversize tişörtler gibi daha rahat parçalar giyerek smart casual bir giyim tarzına sahip olabilirsiniz. Örneğin, polar bir sweatshirt ve eşofman altı ile oluşturulmuş bir kombini blazer ceket ya da topuklu ayakkabıyla tamamlayabilirsiniz.

Business Casual Giyim 

Business casual giyim, günlük giyimden daha resmî olan ancak geleneksel iş kıyafetleri kadar da resmî olmayan bir tarzdır. Genellikle ofis ortamlarında ya da daha rahat bir görünümün kabul edilebilir olduğu diğer profesyonel ortamlarda giyilir. 

Business casual giyim; genellikle pantolon, etek, gömlek, bluz, elbise, kemer ya da kravat gibi parçalardan meydana gelir. Blazer, spor mont ya da hırkalar da tercih edilebilir. Kısa şortlar, atletik giysiler ve parmak arası terlikler ise business casual giyim için uygun değildir. 

Erkek casual giyim, salaş ama aynı zamanda da gösterişli bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar. Denim pantolon üzerine erkek gömlek ya da erkek sweatshirt modelleri eklenerek son derece şık bir tarz elde edilebilir.

Sportif Casual Giyim

Sportif casual giyimin odak noktası konfor ve hareket kolaylığıdır. Bu noktada tercih edilen giysiler, aktif bir yaşam tarzı için tasarlanmıştır. Atletik giysiler, oversize tişörtler ya da kapüşonlular sportif giyim tarzı için uygun olan ürünler arasında yer alır. Sweatshirt modelleri ve şortlar ile yapılmış bir kombin, bu tarza örnek olarak gösterilebilir. Bu şekilde oluşturulmuş bir giyim modeli, hem erkek hem de kadın casual giyimde sıklıkla tercih edilir.

Casual Giyime Uygun Renkler

Kişisel tarz ve tercihlere bağlı olarak değişkenlik gösterebildiği için casual giyime hangi renklerin uygun olduğuna dair kesin bir kural bulunmaz. Burada doğru renk, kişisel zevkinize en uygun olandır. Birbirinden farklı renkler ile son derece ideal bir casual giyim tarzı elde edebilmek mümkündür.

Kombin Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yukarıdaki görsele tıklayarak ürünümüze ulaşabilirsiniz.

Kombin Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Casual giyim nedir sorusunun yanıtına ulaşmanın ardından bu tarz için dikkat edilmesi gerekenleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Bu noktada birkaç parça ile kombininizi oluşturabileceğiniz gibi birbirinden farklı ürünlere de giyiminizde yer verebilirsiniz. Aşağıda yer alan maddelere göz atarak son derece özgün ve bir o kadar da şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

- Mekân seçimi, kombin yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alır. Tercih ettiğiniz giysilerin katılacağınız etkinliğe ya da gideceğiniz yere uygun olup olmadığını göz önünde bulundurarak kombininizi hazırlamanız önemlidir. 

- Kıyafet seçiminde doğru beden tercihi yapmalısınız. Giysinizin üzerinize tam oturduğundan, çok sıkı ya da bol olmadığından emin olmalısınız.

- Söz konusu kıyafetlerin rengine dikkat etmelisiniz. Tercihinizi birbirini tamamlayan ve cilt tonunuzu ortaya çıkaran renklerden yana kullanmalısınız.

- Farklı desenlerde kıyafetler giyerek kombininize canlılık katabilirsiniz. Ancak bu noktada bir parçayı daha düz, diğerini ise daha hareketli olacak şekilde seçerseniz göz yormayan bir şıklık elde edebilirsiniz.

Yukarıda yer alan maddelere dikkat ettiğiniz takdirde kendiniz için en uygun olan ideal şıklığı kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

6 Farklı Kombin Önerisi 

Oversize tişörtler, denim pantolonlar, şortlar ve eşofmanlar gibi birbirinden farklı ürünler ile göz alıcı bir şıklığa ulaşmak için aşağıda sizler için hazırladığımız önerileri inceleyebilirsiniz.

Denim Ceket Şıklığı 

Casual giyimde sıklıkla tercih edilen denim ceketler, kadın oversize tişörtler ile birleşince harika bir tarz elde edilebilir. Oluşturulan bu kombin, file detaylı beyaz spor ayakkabı modelleriyle tamamlanabilir.

Eşofman Takımı Kombinleri

Casual giyim nedir sorusuna cevap vermeyi başaran parçalardan biri de hiç şüphesiz ki eşofman takımlarıdır. Eşofmanlar, kombinlendiği parçaya göre hem şık hem de salaş bir görünüm oluşturabilen parçalardır. Örneğin, kadın eşofman takımları denim ceketler ile kombinlenerek hoş bir görünüm elde edilebilir. Erkekler ise eşofman altının üstüne giyecekleri bir gömlek ile spor şık bir tarz oluşturabilir.

Casual Giyimin Vazgeçilmezi Oversize Tişörtler

Oversize tişörtler, özellikle vazgeçilmez giyim ürünleri arasında bulunur. Hem erkek hem de kadınlar tarafından en sık tercih edilen kıyafetler arasında yer alır. Bu tişört modelleri, gömlek ya da ceketler ile rahatlıkla kombinlenebilir. 

Casual Giyimin Baş Tacı Spor Ayakkabılar 

Casual giyimde spor ayakkabılar son derece önemli bir role sahiptir. Çünkü casual giyimin özellikleri arasında şıklık kadar rahatlık da yer alır. Yüksek tabanlı ya da file detaylı spor ayakkabı modelleri, bu noktada kullanıcılarından tam not almayı başarır.

Yapacağınız her türlü spor şık kombine spor ayakkabıları rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Örneğin, triko elbisenin üzerinde tercih edilecek olan bir sweatshirt ile elde edilen tarz, spor ayakkabıları ile desteklenebilir. Aynı zamanda erkek giyim için tercih edilecek olan bir kot pantolonun ya da eşofmanın altına da spor ayakkabılar oldukça yakışır. Bu kombine erkek gömlekler de eklenince casual bir stil yaratılır.

Her Tarz ile Uyum Sağlamayı Başaran Parça: Sweatshirt

Sweatshirtler, hem rahat hem de son derece şık olan parçalardır. Oversize tişörtlerin üstüne geçirilmiş sweatshirtler, her türlü ortama rahatlıkla ayak uydurur. İster doğa yürüyüşü isterseniz ofis toplantısı yapın, sweatshirtler sizi asla yarı yolda bırakmaz. 

Crop Top: Hem Spor Hem Şık

Crop top tişört ya da sweatshirt modelleri, şıklık ve rahatlığın birleştiği noktada yer alır. Kadınların hem gece hem de gündüz şıklığında sıklıkla yer verdiği crop toplar, doğru parçalarla birleştiğinde oldukça zarif görünmenizi sağlar. Crop toplar üzerine giyilen gömlek ya da denim ceketler ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Dilerseniz siz de TOMMYLIFE’da yer alan onlarca ürün arasından tarzınıza en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Böylece “Casual giyim nedir?” sorusuna cevap niteliğinde olan birbirinden güzel kıyafetlere sahip olabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünü yalnızca birkaç tıklamayla sepetinize ekleyebilir, son derece hızlı ve kolay bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Önceki yazımıza https://www.tommylife.com.tr/her-yerde-giyebileceginiz-tunik-kombinleri linkinden ulaşabilirsiniz.