Üniversitede Hayatınızı Kolaylaştıracak Spor Kombinleri

Üniversitede Hayatınızı Kolaylaştıracak Spor Kombinleri

Üniversite; hayatımızın en önemli ve en özgür olduğu dönemidir. Gençler olarak yalnızca akademik anlamda yararlandığımız bir yer olmanın yanında sosyal olarak da kendimizi geliştirdiğimiz bir okuldur. Üniversite hayatında okula giderken her gün sorduğumuz “ne giyeceğiz?” sorusu ise hepimizin aklında yer eden en uğraştırıcı sorulardan biridir. Bu yazıda da bahsedeceğimiz gibi gündelik kombinler yaparak ne giyeceğim sorusunu hayatınızdan çıkarabilir ve böylece üniversite hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Üniversite Kombinleri Nasıl Olmalı?

Özellikle üniversiteye yeni başlayan öğrenciler için üniversite kombinleri kafa karıştırıcı ve öncelikli bir sorundur. Herkesin farklı farklı giyindiği bir yerde her gün başka bir kombin yapmak da oldukça zordur. Üniversite kombinleri nasıl olmalı? Üniversitede şık mı yoksa spor mu giyinilmeli? Havalı mı yoksa resmi veya salaş mı gözükmeliyiz? Bu elbette sizin tarzınıza göre değişiklik gösterecektir. Yine de üniversite kombinlerinizin sizi yansıtmasına önem vermelisiniz. Peki üniversite kombinleri nasıl olmalıdır? Nasıl tercihler yapmalısınız?

-Kombinleriniz ve kıyafetleriniz sizin tarzınızı ve zevkinizi yansıtmalı, içinde rahat ve özgüvenli yürüyebilmelisiniz.

-Ne çok salaş ve dağınık ne de çok abartılı kombinler yapmamalısınız. Sonuç olarak üniversite bir okul, abartılı kıyafetler de çok dağınık görünümler de hoş durmayacaktır. Sade olsanız da özenli ve bakımlı görünmelisiniz.

-Rahat, konforlu spor kombinler yapabilirsiniz. Spor kombinler hem konforlu hem de şık bir görünüm olmasını sağlar.

-Fazla topuklu ayakkabılar tercih etmemelisiniz. Hele ki öğrenciyseniz ve toplu taşıma kullanıyorsanız muhakkak spor ayakkabı tercih etmelisiniz. Şık bir kombinin altına dahi spor ayakkabı giyerek kombininizi spor kombin haline getirebilirsiniz.

-Kombinlerinizin işlevsel olması da bir hayli önemli. Ders dinlerken ya da kütüphanede ders çalışırken rahat olmak istersiniz. Sizi sıkan, boğan ve rahatsız eden kıyafetleri tercih etmemelisiniz. 

-Çanta kullanacaksanız defter ve kitaplarınızın veya ders malzemelerinizin içine rahatça sığacağı, daha işlevsel çantalar tercih etmeniz de sizler için daha yararlı olacaktır. Çanta aynı zamanda aksesuar olarak da kombininizi tamamlayacaktır.

-Uğraşılmış parçalar yerine cool ve havalı duran kıyafetler ve spor kombinler seçmelisiniz. 

-Aksesuar kullanımı da oldukça önemlidir. Kıyafetlerinizde güneş gözlüğü, bileklik, kolye, çanta, spor ayakkabı tercih ederek görüntünüzü daha şık hale getirebilirsiniz.

Üniversitede kombin yaparken veya kıyafet alırken aynı kıyafetin farklı parçalarla da kombinlenebilmesine dikkat etmelisiniz. Günümüzde basic parçalar çok daha fazla tercih edilmektedir. Kombinlerinizdeki kıyafetleri daha düz renkli ve basic formlu parçalardan seçebilirsiniz. Böylece az sayıda kıyafetle pek çok farklı şık spor kombinler yapabilirsiniz.

Üniversitede Hayatınızı Kolaylaştıracak Spor Kombinleri

Kavun İçi Etek Ucu Büzgülü Yarım Fermuarlı Dik Yaka Oversize Kadın Polar Sweatshirt ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Rahatlığı ve Şıklığı Bir Araya Getiren Spor Kombinleri

Üniversite dönemi sosyal anlamda kendinizi en iyi geliştirebileceğiniz, pek çok farklı ortama girebileceğiniz bir dönemdir. Üniversitede gündelik giyiminizde hem şık hem spor kombinler yapabilirsiniz. Spor kıyafetler tercih ederken de şık olmanız ve iyi görünmeniz oldukça kolaydır. Üniversiteye başlıyorsunuz, alışveriş yapacaksınız. Alacağınız ilk parçalar neler olmalı? Hayatınızı kolaylaştıracak tercihlerle başlamalısınız. Aşağıdaki önerilerimizi inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Kot T-Shirt ile Havalı Görünün

İlk tercihiniz günümüzde oldukça moda olan oversize t-shirtlerden yana olabilir. Beyaz, siyah gibi tek renkte birkaç renkte t-shirt alabilirsiniz. Sloganlı, yazılı t-shirtler de kombinlerde dikkat çekici olabilir. Erkekler için de kadınlar için de her şeyle kombinlenmesi mümkündür.

Kot pantolonlar hem şık hem spor kombinlerin vazgeçilmez parçasıdır. Modası asla geçmez, her yaşta ve her dönemde kadın kot pantolon tercih edilebilir. Siz de üniversiteye giderken en basit haliyle havalı bir t-shirt ve denim kot pantolon ile harika görünebilirsiniz. Basic parçalar çoğu zaman çok daha vurucu görünür. 

Kadınlar İçin Spor Tayt Rahatlığı

Kadın öğrenciler için gündelik giyimde tayt vazgeçilmezdir. Hemen hemen her şeyle birleştirebilirsiniz. Kadın olarak spor giyim nasıl olmalı diye düşünüyorsanız kesinlikle ilk olarak spor siyah taytınız olmalıdır. Spor tayt seçenekleri çok daha fazladır. Taytları oversize kazaklar ile ya da sweatshirtler ile birlikte kombin yapabilirsiniz. Termal tayt tercih ederek kışları kendinizi sıcak tutabilirsiniz.

Spor Kombininizi Crop-Top ile Şık Hale Getirin

Kadın öğrenciler arasında en çok tercih edilenlerden biri de crop toplardır. Crop toplar her şeyle uyumludur. Özellikle bahar ve yaz aylarında etekler veya kot pantolonlarla kombinlenebilir. Eşofman altı ile spor kombinlerde kullanılır.

Crop top veya spor büstiyerler spor şık kombinlerin vazgeçilmezidir. Ayrıca crop sweatshirtler de 2022 yılının en çok tercih edilenlerindendir. Crop topu isterseniz bir etekle kombinleyip, altına güzel bir spor ayakkabı da kullanabilirsiniz. Üstünüze de polar bir hırka tercih edebilirsiniz. Bayan kot ceket ile de giydiğinizde gözleri üstünüze çektiğiniz şık bir spor kombininiz olacaktır.

Erkeklerin Vazgeçilmezi Eşofman Altı

Okula eşofmanla gidilemeyeceği yönünde bir algı vardır. Fakat artık günümüzde eşofman altları oldukça tarzdır ve bir pantolonun yerine rahatça geçebilir. Erkek öğrenciler için çok sayıda erkek eşofman altı seçeneği bulunmaktadır. Siyah bir eşofman altı üstüne bir t-shirt ya da sweatshirt giyebilirsiniz. Bir gözlük, şapka ile kombinledikten sonra okulun havalı görünen öğrencilerinden biri olabilirsiniz.

Jogger eşofmanlar oversize t-shirtlerle ve bomber ceketlerle oldukça tarz durur. Kamuflaj desenli eşofmanlar da farklı ve iyi görünmek isteyen öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

Oversize Modasını Takip Edin

Oversize sweatshirtler bu günlerde üniversite öğrencileri için oldukça modadır. Kadınlar ve erkekler için oldukça fazla sweatshirt seçeneği bulunmaktadır. Yaz günleri dahi yanınızda bir sweatshirt bulundurmanız iyi olabilir. Okula giderken hava sıcaksa sweatshirt’ü belinize bağlayabilirsiniz, bu size ayrı bir hava katacak ve spor bir görünüm kazandıracaktır. Hem de akşamları üşürseniz giyerek soğuktan korunmuş olursunuz.

Üniversitede Hayatınızı Kolaylaştıracak Spor Kombinleri

Koyu Bej Fermuar Cepli Rahat Form Jogger Erkek Eşofman Alt ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Erkek Şort Kombinleri

Üniversite döneminde pek çok sportif faaliyete katılınmaktadır. Özellikle erkek öğrenciler bir anda basketbol veya bir futbol maçına dahil olabilirler. Günlük hayatta da ferah ve rahat etmenizi sağlayacak spor şortlar yeniden moda olmaya başlamışken muhakkak bir spor şort edinmeniz kombinleriniz ve sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Spor Kombin Yaparken Nasıl Çanta Tercih Edilir?

Çanta kombinler için çok önemli detaylardan biridir. Özellikle kadın spor kombinlerinde uyumlu bir çanta tercih etmeniz kombinleriniz için artı olacaktır. Kombininizi daha büyük ve geniş çantalarla harika bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Sırt çantaları spor kombinlerin olmazsa olmazıdır. Hem spor görünümünüzü tamamlar de işlevsel bir şekilde okul eşyalarınızı taşırken kullanabilirsiniz.

Defter, kitap taşımak yerine sadece birkaç küçük eşyanızı taşıyacaksanız spor bel çantaları sizin için harika olacaktır. İster belinizde, isterseniz de omzunuzda çapraz çanta olarak kullanabilirsiniz. Çapraz çantalar son dönemin en çok beğenilen kullanışlı ürünlerindendir. 

Tek Renk Takım Coolluğu

Giderek daha da rahatlığı ve konforu tercih eden öğrenciler ders çalışırken ya da okula giderken de rahat hareket etmek ve konforlu yaşamak istemektedir. Tek renk kadın tayt takımları veya eşofman takımları öğrenciler için kurtarıcı parçalardır. 

Mont ile Spor Görünümünüzü Tamamlayın

Kat kat giyinilen kış aylarında montunuzun sizi sıcak tutacak bir malzemeden olduğundan emin olmanız da gerçekten önemli bir detaydır. Son birkaç senedir revaçta olan eşofman takımları ile oversize uzun montlar ve şişme pofuduk montlar modasına sizde katılabilirsiniz. Oversize bir eşofman üstü ile rahat bir eşofman altı tercih edebilirsiniz. Beyaz bir spor ayakkabı ve uzun bir kaban ile de üniversite için harika bir spor kombin oluşturmuş olacaksınız.

Önceki yazımıza https://www.tommylife.com.tr/spor-giyim-tarzi linkinden ulaşabilirsiniz.