Minimalist Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Minimalist Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Minimalist giyim tarzı; şık, yalın ve gösterişten uzak giyim tarzı demektir. Kombin yapmanın rahat olmasını sağlayan bu tarz, sade zevke sahip ürünler ile oluşturulan bir tarzdır. Baskı, ilginç kesimler, abartı renkler gibi şeylerden uzak olan yalın giyim ürünleri kullanarak minimalist giyim tarzı oluşturabilirsiniz. 

Tek renge sahip, desensiz ürünler, pratik hazırlanan basit ama şık kombinler minimalist tarz içerisinde sayılır. Modası hiç geçmeyen sade tasarım ürünler, genellikle dar değil, bol ve rahat olan giyim ürünleri kullanılarak oluşturulur. Giyilmeyen ürünlerden kurtulmak, daha az ve dayanıklı parçalar ile giyinmek anlamına da gelir. 

Minimalist giyim tarzını benimseyen kişiler, daha özgür bir şekilde giyinebilirler. Pratik bir dolap ortaya çıkartan minimalist tarz, her ürünün birbiri ile uygun şekilde kombinlenmesi sayesinde her zaman ideal şekilde şık olmanın kapılarını açar.

Minimalist Giyim Tarzı Nedir?

Minimalist giyim tarzında, fazla giyim ürünü yer almaz. Dolapta bulunan, gereksiz, fazla gösterişli, az kullanılan ürünlerden kurtulmak ve hem şık hem de yalın olan ürünler ile giyinmeye başlamak demektir. Birbiri ile uyumlu olan pek çok parçanın bulundurulması ile uygulanan bu tarzda bir ayakkabı ile bütün kıyafetler kombinlenebilir. 

Minimalist giyim tarzı erkekler arasında da oldukça popülerdir. Birbiri ile uyumlu olan sade parçalar ve az sayıda ürün ile minimalist tarza erişmek mümkündür. Mütevazılık, minimalist giyim tarzı için en önemli kelimedir. Tek renkte, rahat ve basit olan kombinler ile kendini yansıtmayı ifade eder. Renk karmaşasının uzağında pratikliği ile dikkat çeker. 

Minimalist giyim tarzı bayanlar tarafından ise daha fazla tercih edilir. Salaş ve sade giyim tarzı, fazlalıklardan arınarak giyinmek mütevazi giyim tarzı ile mümkün olan bir durumdur. İnsanın kendisini daha özgür hissetmesini sağlar, kıyafet kalabalığından ve bugün ne giysem telaşından kişiyi uzaklaştırır. 

Sade olup basit olmayan bir tarz ortaya koymayı sağlayabilir ve kişiliği güçlü bir şekilde yansıtır. Minimalist tarzda giyinmenin temel ipucu, genel olarak uyumlu ve sürekli olacak tarz oluşturmaktır.

Minimalist Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Tarçın Yazı Baskılı Kapüşonlu Oversize Bürümcük Kumaş Kadın Crop Top T-Shirt ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Minimalist Giyim Tarzında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Minimalist giyim tarzında, kişinin kendisinin önüne geçmeyecek şekilde abartıdan uzak ürünler tercih etmesi gerekir. Sade ürünler ile birbiri ile uyumlu eşleştirmeler yapılmalıdır. İhtiyaç fazlası olan ürünlerden uzaklaşmak, dayanıklı ve sürekli giyilebilecek ürünlere yönelmek gereklidir. Açık renkli kombinler için bir tarz, koyu renkli kombinler için bir tarz ve her kombin ile uyumlu olacak şekilde ayakkabı, aksesuar seçimleri yapılmalıdır. 

Fazla detaylı, işlemeli, baskılı, değişik kesimli ürünleri tercih etmemek gerekir. Tek renk uyumu yakalamak ve sürdürülebilir bir giyim tarzı oluşturmak dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar olarak sayılabilir. Monokromatik ürünlere yönelmek, minimalist giyim tarzının en temel öğelerinden birisi olarak bilinir.

Minimalist Giyim Tarzı Nasıl Uygulanır?

Minimalist giyim tarzı uygulaması belirli küçük ve basit adımlar ile mümkün olur. İlk olarak dolabınızda yer alan ve ihtiyaç fazlası, uzun zamandır giymediğiniz kıyafetlerinizden kurtulmanız gereklidir. En sade ve kullanışlı parçaları ayıklayıp dolabınızı rahatlatarak minimalist giyim tarzını uygulamaya başlayabilirsiniz. Kendinizi ön plana çıkaracak, sade kıyafetleriniz ile yola devam edebilirsiniz. 

Bu tarzın uygulanışındaki diğer aşama ise dolabınıza yeni bir düzen getirmektir. Gerekli ise yeni ama sade ürünler alarak bu düzeni oluşturmak mümkün. Desenlerden, tasarımlardan ve baskılardan uzak olacak bir şekilde oluşturacağınız sade ve tek renkli kıyafetler, minimalist giyim tarzını uygulamanız için son aşamadır.

Bununla birlikte aksesuarlar, çantalar ve takılar, ayakkabılar gibi ek giyim ürünlerini de dolabınızda yer alan pek çok kıyafet ile uyumlu bir kombin yapılacak şekilde tercih etmeniz gereklidir. Bu işlemlerin ardından minimalist tarzda giyime sahip olabilirsiniz. Zamanla kombin yapma ve kıyafet seçme pratikliği ile sizleri oldukça etkileyecek olan bu tarz ile kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz.

Minimalist Giyim Tarzının Vazgeçilmez Parçaları

Minimalist giyim tarzında sık sık kullanılan sade ve şık parçalar vazgeçilmezdir. Sade ve uyumlu renklere sahip ürünler daha çok tercih edilir. Siyah ve beyaz tonlarında etek, pantolon, tişört, gömlek gibi ürünler genellikle popülerdir. Monokromatik tarz ile tek renkte ürünler de tercih edilebilir. 

Siyah kazak ve siyah pantolon, basic tişört ile aynı renkte bir etek, denim pantolon üzerine mavi polo yaka tişört giyilebilir. Kot giyimde, kot pantolon ile aynı renk ceketler birlikte kullanılır. Aynı renk erkek eşofman takımları da minimal giyim tarzı için vazgeçilmez parçalardandır. Minimalist giyim tarzınıza en çok uygun olacak ürünler için TOMMYLIFE ürünlerini inceleyebilir ve tarzınızı yansıtacak ürünleri alabilirsiniz.

Stilinizi Yansıtabileceğiniz 7 Minimalist Kombin Önerisi

Minimalist tarzda kombin yapmak oldukça basittir. Uygun ve sade ürünleri birbirleri ile kombinleyebilir ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. İşte sizlere tarzınızı en iyi yansıtacak 7 minimalist kombin önerisi;

Hem Şık Hem Konforlu Monokrom Parçalar

Monokrom parçalar, tek renk kıyafet fikrini yansıtan rahat kesim ürünlerdir. Gri elbise ile gri mont tercihi, siyah pantolon ve siyah gömlek tercihi yapılabilir. Spor ayakkabı ve kot pantolon üzerine uyumlu basic kumaş ürünler kombinizi tamamlayabilir.

İşlevsel Aksesuarlar

Minimalist tarzı yansıtan unsurlardan bir tanesi de işlevselliktir. Desensiz ve baskısız, krem gibi açık tonlardaki çantalar, küpeler ve kolyeler kombinleri tamamlayan ürünlerdir. Rahat bir siyah pantolon, basic kadın tişört ve beyaz bir çanta ile şık kombinler yapabilirsiniz.

Desensiz Ürünlerin Uyumu

Desen ve baskı bulunmayan, tek renkte ürünler ile minimalist tarzınızı yansıtabilirsiniz. Siyah bir eşofman altı ve siyah bir sweatshirt üzerine beyaz renk bir polar giyerek hem şık hem sade bir kombin yapabilirsiniz.

Her Yerde Kullanabileceğiniz Hırkalar ve Kabanlar

Dış giyimde de minimalist tarzı yakalamak mümkün. Tek renkte ve toprak tonlarında olan hırka ve kabanlar ile tarzınızı sade ve şık tutabilirsiniz. Beyaz kumaş pantolon, siyah kazak üzerine toprak renkli bir kaban giyerek şık bir kombin oluşturmak mümkün.

Stilinizi Yansıtan Ayakkabı ve Çantalar

Ayakkabı ve çanta seçiminde de pek çok kıyafetle birlikte uyumlu olacak tercihler yapılabilir. Düz renk, desensiz bir çanta, siyah ve beyaz tonlarında pantolon ve kazak, yanında uyumlu bir çanta ile minimalist tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Hem Günlük Hem Spor Giyim İçin Tayt ve Crop Top İkilisi

Tayt ve crop top spor giyim tarzınızı, minimalist şekillerde de yansıtabilirsiniz. Beyaz spor ayakkabı, siyah tayt ve düz beyaz bir crop kombini yaparak minimalist spor giyimi oluşturmak mümkün. Hava durumuna göre tayt kombininde düz desensiz bir sweatshirt tercihi uygun olacaktır.

Minimalist Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Koyu Bej Yazı Baskılı Geniş Paça Kapüşonlu Kadın Oversize Eşofman Takımı ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Rahatlığı Sevenlerin Tercihi Eşofman Takımları

Eşofman takımları, spor görünümleri yanında düz renk ve desensiz bir şekilde kombinlendiğinde ortaya güzel ve minimalist bir tarz ortaya çıkıyor. Alt üst aynı renk olan eşofman takımları, spor ayakkabı ve uyumlu renkteki bir mont ile sonbahar ve kış mevsimleri için ideal bir kombin yapılabilir.

Önceki yazımıza https://www.tommylife.com.tr/oversize-tisortler-nasil-kombinlenir linkinden ulaşabilirsiniz.